Басейн і тренажерний зал продовжують працювати у Кропивницьком під час карантину

басейн ФанКлуб

Попри карантин та два адміністративні протоколи у Кропивницькому продовжує працювати басейн та тренажерний зал, що знаходяться у приміщені спортивно-оздоровчого комплексу “FanClub”.

Як повідомляє “Агенція журналістських розслідувань“, про це під час чергового брифінгу повідомив заступник міського голови міста Кропивницького Олександр Мосін.

“Вони (ред. – “FanClub”) перекваліфікували себе у громадську організацію. Але ж туди люди ходять. Вони послуги надають. Це вже не громадська організація, вони ведуть бізнес”, – прокоментував Олександр Мосін.

Від редакції ми звернулися до директора “FanClub” Гаріка Хачатряна. Однак під виглядом того, що начебто не впізнав журналіста з яким неодноразово спілкувався, Гарік Арсенович відмовився давати будь-які коментарі по телефону. А особисто зустрітися з ним теж не вийде, адже він знаходиться на лікарняному.

Станом на 27 березня сам спортивний заклад, який знаходиться по вулиці Короленка 69А, теоритично зачинено. Але персонал закладу і відвідувачі знаходяться в приміщенні. Журналіста ж в будівлю “FanClub” не пустили.

Після декількох хвилин очікування з приміщення вийшов виконуючий обов’язки директора Полянський Артур Володимирович. Він пояснив, що на разі комплекс зачинено для відвідувачів через ситуацію з карантином, але члени громадської організації фізкультурно-спортивнго товариства “Фанклуб” (ГО “ФСТ “ФАНКЛУБ”) можуть спокійно відвідувати комплекс і користуватися будь’яким приладдям у тому числі і басейном.

Як пояснив Артур Полянський, щоб спокійно користуватися всіми благами комплексу “FanClub”, треба пройти медичну комісію, обов’язково вірусолога і написати заявку на вступ до громадської організації “ФСТ “ФАНКЛУБ”. Однак, це не все, треба ще зробити членський внесок, який може відрізнятися в залежності від статусу в організації – або просто член організації, або асоційований член.

“Сама громадська організація “ФСТ “ФАНКЛУБ” є неприбутковою. Ми існуємо за рахунок самозабезпечення. Члени ГО роблять на банківський рахунок внески”, – зазначив Артур Полянський.

Таким чином де-юре послуги не надаються, а члени ГО роблять членські внески за перебування в “ФСТ “ФАНКЛУБ”.

Оскільки заборонити або закрити громадську організацію просто так не можливо, для цього повинен бути запущений певний законний процес, басейн та тренажерні зали “ФанКлубу” чекають на відвідувачів попри загрозу розповсюдження пандемії коронавірусу COVID-19.

В свою чергу представники ГО “ФСТ “ФАНКЛУБ” ссилаються на постанову Кабміну від 11.03.2020 №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, згідно якої дозволяється проводити спортивні заходи за умови відсутності глядачів.

Артур Полянський робить акцент, що перш ніж вступити до ГО люди повинні пройти лікаря. Але, як відомо людина може бути переносником коронавірусу абсолютно без симптомів. Тестів на COVID-19 навіть не всім хворим роблять, не кажучи про зовні здорову людину. А що буде відбуватися коли людина захворіє на коронавірусну інфекцію вже після огляду лікаря?

В той же час коли одні колеги складають протокол про адміністративне порушення інші поліцейські, які кожного дня контактують з великою кількістю людей, згідно публікацій в Instagram продовжують відвідувати заклад:

У своєму повідомлені представники ГО “ФСТ “ФАНКЛУБ” вказують на наступне:

На підставі усної заяви представника органу місцевої влади, працівниками правоохоронного органу відносно ГО ″ФСТ ″ФанКлуб″ складено два адміністративні протоколи за ознаками адміністративного правопорушення передбаченого статтями 44-3 КУпАП які в найкоротші строки скеровано до суду для притягнення особи до відповідальності.

ГО ″ФСТ ″ФанКлуб″ з будь яким оскарженням та/або заявою в порядку позовного провадження до суду не зверталась та така інформація відсутня.

На час створення цього звернення будь які штрафні і фінансові санкції на ГО ″ФСТ ″ФанКлуб″, – не накладено.

Будь які повідомлення, запрошення, розяснення тощо від місьцевих органів влади і органів місцевого самоврядування до ГО ″ФСТ ″ФанКлуб″– не надходило та до спільних заходів не залучались.

Як бачимо місцева влада також не надто квапиться вирішувати це питання і не хвилюється, що буде з людьми, які відвідали басейн у розпал пандемії. Втім, і самі відвідувачі закладу повинні розуміти наслідки своїх дій з огляду не тільки на власне здоров’я, а й здоров’я своїх близьких та оточуючих.

Read More