Чергова зміна принципів чи політична корупція Андрія Райковича? (ВІДЕО)

За останні п’ять років, мер Кропивницького Андрій Райкович тричі змінював свою партійну приналежність. Кілька тижнів тому він вчинив це знову. Міський голова заявив про вступ до нової політичної партії «Пропозиція». Цю партію українські ЗМІ встигли охрестити як нову «Партію регіонів», партію феодальних князьків та місцевих баронів. За закритими даними ЗМІ, партію Андрія Райковича активно спонсорує один відомий олігарх. Варто підкреслити, що політична перебіжка кропивницького мера відбулася у той час, як почалися політичні гоніння на Петра Порошенка – лідера політсили «Європейська солідарність» (БПП). Саме під прапорами партії Порошенка Андрій Павлович і отримав свою сьогоднішню посаду. Журналіст нашої агенції направився із розслідуванням до міської ради аби отримати коментарі з перших вуст.

Спершу вдалося потрапити до соратниці пана Райковича – Євгенії Шустер. Коментувати ситуацію зі змінами партій своїм босом – радниця Райковича відмовилася. Євгенія Михайлівна категорично протестувала проти роботи журналіста і зйомок звичайного сюжету на камеру. Утім куди красномовніше її слів був плакат Блоку Порошенка за спиною Євгенії Шустер. Вочевидь, в приміщенні мерії не встигають міняти передвиборчі агітаційні плакати. В кабінетах ще висять постери від Петра Порошенка, а тим часом, соратники мера вже готуються до презентації партії «Пропозиція». Нагадаємо, 19 червня у мас-медіа було оголошено про створення цієї політичної партії. До «Пропозиції» увійшли мери усього шести міст України: Дніпра, Миколаєва, Чернівців, Житомира, Каховки і Кропивницького. Але мери Києва та Львова прямо відмовились туди вступати, а мери інших міст теж не поспішають ставати перебіжчиками у очах своїх виборців.

Згодом вдалося поставити питання і самому міському голові Кропивницького: чи і досі він підтримує Петра Порошенка, від партії якого балотувався у 2015 році, і чому переметнувся у «Пропозицію», коли проти лідера «Солідарності» відкрили кримінальні справи? Однак отримали дивну, незрозумілу відповідь:

⁃ Кримінальні справи порушує не Андрій Павлович, – сказав мер.

Проте відповідь на наступне питання, про те, що він часто змінює партії, дещо прояснила справжню позицію міського голови.
⁃ Я не часто змінюю партії, і історія про те говорить. – заявив Андрій Павлович.

Однак, історія якраз говорить про зворотнє. Ось перелік партій, до який був безпосередньо причетний мер Кропивницького: «Партія регіонів», «Аграрна партія», партія Кернеса «Довіряй ділам», «Європейська солідарність» і, нарешті, «Пропозиція». Як бачимо, на думку пана Райковича, такі політичні «перебіжки» – явище чомусь абсолютно звичне.

Тоді виникає питання, чому у Верховній Раді, у міських та обласних радах відбирають мандати за зміну хоча б однієї партії. Та й в усьому світі практика кочування з партії до партії – неприйнятна. Така мораль і система цінностей не є європейською, де, навіть, одна партійна міграція кваліфікується як політична корупція.

Більше того, у даному випадку мова йде ще й про людяність та про совість. У найскрутніший момент для Петра Порошенка, коли він втратив батька і піддається політичному переслідуванню, Андрій Павлович відрікається від «ЄС» та від Петра Олексійовича. А між тим, саме Петро Порошенко зробив усе для того, щоб Андрій Райкович став мером. Тепер ясно, що замість Андрія Райковича на виборах міського голови цієї осені від «Європейської солідарності» балотуватиметься принципова і моральна людина, що сповідує європейські цінності.

Нещодавно з’явилися дані свіжого журналістського соціологічного опитування, проведеного солідним журналом «Persona» та інтернет-виданням «Без купюр».

Відповідно до результатів – 83,5% виборців планують прийти на дільниці восени. Фаворитами на посаду міського голови є троє претендентів:

  • Андрій Райкович від «Європейської Солідарності» (на момент проведення опитування ще не було відомо про його перехід до партії «Пропозиція») – 26,7%;
  • Артем Стрижаков від «Перспективи міста» – 25,8%;
  • Олександр Горбунов, самовисуванець – 20,7%.

До речі, згідно з даними опитування, найбільше корисних справ для міста зробив Олександр Горбунов – так вважає 34,2% респондентів. Серед його заслуг кропивничани частіше називали перейменування міста, відродження Парку Перемоги, ремонт доріг та проведення мистецького фестивалю «Кропфест», а також ремонт приміщень двох вишів міста – педуніверситету та льотної академії.

Залишається інтригуюче питання, хто ж саме буде восени балотуватись на посаду міського голови від «Європейської солідарності»?

Read More