Хто насправді стоїть за земельним скандалом у Кропивницькому (відео)

У Кропивницькому розгорівся справжній скандал, який перетворився у протистояння жителів вулиці Попова, забудовника та депутатів.

Підприємець Роман Сидоров має намір побудувати медичний центр біля будинку за адресою Попова 9 корп. 2. Місцеві жителі такий план не схвалюють, адже місце будівництва знаходиться над підземними комунікаціями. Побоюючись, що техніка може пошкодити труби водо- та теплопостачання мешканці будинку здійснюють фізичний супротив і не дають проводити будь-які роботи.

Я особисто поспілкувався з Романом Сидоровим і він запевнив, що всі дозвільні документи на будівництво в нього є. За словами пана Романа свою ділянку він розділив на дві половини – 300 і 700м2. Будівництво буде проходити тільки на ділянці 300 м2.

«Там немає комунікацій. Там залишилась водопровідна труба і ми її перенесемо. На це є відповідні дозволи і ділянка залишиться чистою, що дасть змогу будуватися без проблем. Крім того хотів би акцентувати, що дані роботи будуть проводити професіонали», – говорить Роман Сидоров.

На своїй сторінці підприємець розмістив наглядні проекти будівництва. У планах побудувати медичний центр та облагородити територію, що має піти тільки на користь людям.

Чия земля?

Ділянка, якою нині володіє Роман Сидоров мала цільове призначення «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». В 2017 році цільове призначення ділянки, рішенням засідання сесії міської ради, змінили під будівництво будівель торгівлі. За словами Романа Сидорова ділянку він купив 2,5 роки тому.

«На цій ділянці мав бути багатоповерховий будинок. І напевно з точки зору бізнесу це був би вигідніший проект. Але я порахував, що висока будівля створить незручності для мешканців будинку напроти, який і так оточений багатоповерхівками. Тому я вирішив побудувати там комерційне приміщення. Неодноразово подавав клопотання про зміну цільового призначення на сесію міської ради і звісно мені перешкоджали, особливо депутат у якого є свої бізнес інтереси в цьому районі і який зараз активно піариться на цьому», – говорить Роман Сидоров.

Підприємець зазначає, що не всі мешканці проти будівництва. Під час останнього протистояння люди були навіть не з цього будинку, а мали зовсім іншу прописку.

Цікавий той факт, що земельні питання вирішуються не просто так. Перед тим як отримати дозволи на будівництво, відповідні заяви проходять декілька інстанцій у тому числі ці питання розглядаються на засіданнях земельної комісії, а потім виносяться на голосування під час засідання сесії міської ради.

Бізнесмен вважає, що саме депутат міської ради Віталій Белов, за яким і закріплений цей округ зацікавлений у перешкоджанні будівництва та підбурює місцевих жителів на бойкоти.

Історія земельної ділянки.

Все почалося ще в 2009 році, коли міським головою був Володимир Пузаков, першим заступником був рідний дядько нинішнього секретаря Сергій Табалов, а сам Андрій Табалов займав посаду голови земельної комісії. Тоді на одній із сесій міської ради депутати проголосували про виділення ділянки 1000 м2 під житловий дім.

Віталій Белов тоді був депутатом, тобто мав бути на засіданнях, під час яких вирішувалося дане питання.

Віталій Белов

Депутат не заперечує того факту, що його магазини розміщені неподалік ділянки Сидорова. Навіть більше того, при особистій зустрічі Віталій Белов зазначив, що Роман Сидоров до покупки власної земельної ділянки в цьому районі, орендував у нього приміщення. Але історія з цією ділянкою виявилися ще заплутанішою ніж здавалося.

«Чесно кажучи я не знав про наявність такого проекту рішення. Тоді ж не було так як зараз, все в публічній площині, коли проекти рішень можна переглянути за 14 днів на сайті міської ради. Тоді проекти рішень могли вноситись навіть з голосу під час голосування. Якби я знав про це рішення, я б ще тоді не допустив цього», – говорить Віталій Белов.

Звісно пізніше, коли вже розглядали питання про зміну цільового призначення, депутат розібрався у питанні і зайняв категоричну позицію.

“Під цією ділянкою проходить газ, вода, тепломагістраль, електроенергія та мережа “Укртелекому”. Звісно я категорично проти будь-якого будівництва. Ми вже маємо приклад прориву такої ж труби неподалік цього дому і як бачимо цілий район страждає від перебою з водопостачанням. Треба розуміти, що комунікації вже застарілі і будь-яке втручання може призвести до сумних наслідків”, – говорить Віталій Белов.

За словами депутата Роману Сидорову не вдалося змінити цільове призначення земельної ділянки з першого разу. Для цього знадобилися близько семи спроб. Віталій Белов вважає, що Сидорову вдалося домовитися з більшістю депутатів, що не було вже й такою великою проблемою.

«Коли я побачив, що під час останнього голосування по цьому питанню голосують «за» навіть мої однопартійці з «Укропу», я виріши вийти з фракції», – зазначив Віталій Белов.

Але як простий підприємець може «домовитися» з такою кількістю депутатів та комісій?

Трохи погортавши архіви бачимо цікавий розподіл політичних сил. На момент голосування про зміну цільового призначення землі посаду секретаря міської ради займає Андрій Табалов. Тобто, спочатку Андрій Табалов будучи головою земельної комісії бере участь у розгляданні питання щодо цієї ділянки, а потім, через декілька років, вже як перша особа після міського голови може повпливати на голосування по даному питанню. Адже він мав підтримку від своєї фракції «Наш край» та фракції «Рідне місто», яку очолює нинішній голова земельної комісії Олександр Шамардін.

Андрій Табалов

Сам Роман Сидоров тоді баластувався в депутати міської ради від опозиційного блоку і міг розраховувати на підтримку депутатів від цієї фракції.

З іншого боку варіантів існує безліч. У своєму інтерв’ю Роман Сидоров зазначив, що депутати після декількох голосувань все ж погодилися з тим, що житловий будинок буде заважати мешканцям, а тому і проголосували за зміну цільового призначення земельної ділянки під комерційну забудову. Тож питання залишається відкритим.

Що з документами?

У моє розпорядження потрапив документ з управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища, датований від 21.11.2019.

Згідно цієї відповіді на заяву Романа Сидорова, зазначений об’єкт має бути розміщений із збереженням земельних насаджень.

Інший документ, підписаний начальником спецінспекції Андрієм Максютою, дозволяє проводити земляні роботи з прокладанням та перекладанням водопроводу та каналізації з 28 січня 2020р. по 4 березня 2020р.

Щодо КП «Теплоенергетик», керівник Олександр Чельник відмітив, що підприємство погодило частину проекту по перенесенню водопроводу, але будівництво будівлі не погоджували, адже вона знаходиться в охоронній зоні теплотраси.

На даний час мешканці будинку, що на Попова 9/2 домовилися сісти з Романом Сидоровом та Віталієм Беловим за круглий стіл переговорів. Як один із варіантів вирішення конфлікту Віталій Белов запропонував викупити ділянку у Романа Сидорова те подарувати її мешканцям будинку для подальшого облагородження.

Read More