Колишній депутат хоче отримати землю в селищі Нове через міську раду Кропивницького (відео)

земля

У Кропивницькому частішають випадки із сумнівним привласненням землі, яка належить громаді. Ми вже розповідали про ситуацію, яка склалася із земельною ділянкою за адресою вул. Мурманська, 41-д, що належить громаді селища Нове. Провівши журналістське розслідування ми дізналися хто претендує на дану ділянку, а саме це колишній депутат міської ради Олег Лунгул, а також помітили досить не логічні кроки з боку керівництва міста. Невідомо, чи навмисно, чи з інших причин, але бездіяльність міської ради в деяких випадках навіть шкодить не тільки новоприєднаній громаді селища Нове, а й громаді міста Кропивницького. Про все далі по порядку.

“Агенція журналістських розслідувань” звернулася за коментарем до голови Новенської селищної ради Сергія Денисенка. Він повідомив, що зараз виконує обов’язки старости у результаті процесу створення об’єднаної територіальної громади на основі Кропивницького.

За словами Сергія Павловича через таке об’єднання виникло багато проблем. Зокрема це стосується фінансів. Справа в тому, що досить велику частку надходжень до бюджету складала плата за оренду землі. Зараз же для влаштування аукціонів у в.о. старости селища Нове не вистачає повноважень. Натомість міська рада міста Кропивницького має зайнятись цим питанням, але чиновники не квапляться вирішувати проблему.

З іншого боку, а чи існує Новенська селищна рада взагалі? Відповідно до частини 5 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з днем внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення. Станом на 20.05.2020 відповідного запису в Єдиному державному реєстрі немає.

Ось і виходить, що згідно цього закону Новенська селищна рада ще має право розпоряджатися землею, але в результаті процесу приєднання деякі працівники селищної ради звільнилися, а міська рада повинна була призначити посадових осіб на їх місця. Зокрема для проведення аукціонів міська рада повинна визначитися з підписантом, але за 2 місяці цього не було зроблено. В результаті чого, ті аукціони, які були призначені до об’єднання не відбулися і були фактично зірвані. Це потягло за собою ще більше проблем, адже Новеньска селищна рада, яка не існує для міської ради, в порядку розпорядження землею, існує для закону, згідно якого повинна компенсувати збитки учасникам аукціону.

Зокрема до приєднання був оголошений аукціон для орендарів, які претендують на вже відому земельну ділянку по вул. Мурманська, 41-д. На сам аукціон з’явилися представники міської ради. Але він так і не відбувся.

За словами Сергія Денисенка в результаті таких дій громада селища Нове не доотримала близько 2 млн. грн. А це зарплати вчителям та вихователям дитячих садочків. В той же на одній із сесій міської ради Андрій Райкович оголошує про виділення коштів вже з міського бюджету у розмірі 1 млн 400 грн. на забезпечення дитячих садочків селища Нове. Таким чином втрачають кошти вже два бюджети – міста і селища.

На ряду з цим продовжується скандал з Олегом Лунгулом, який тягнеться вже декілька років. Як ми вже писали, свого часу він звернувся до Новенської селищної ради з вимогою виділити йому земельну ділянку, за адресою селище Нове, вул. Мурманська, 41-д, так як там знаходяться будівлі, які належать його заводу ТзДВ «Машинобудівний завод «Коліймаш». Селищна рада відмовляє йому через відсутність відповідних документів, на підставі висновків комісії, яка не знайшла будівлі, а також на підставі висновків БТІ. Відповідно відкривається кримінальна справа, ведеться судовий процес. Але зараз інтереси Новенської селищної ради представляють працівники міської ради Кропивницького.

Згодом, незважаючи на розгляд кримінальної справи у суді щодо вказаної земельної ділянки, підсудний Олег Лунгул знову звертається з проханням надати «Рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, в оренду, в постійне користування», але вже не до Новенської селищної ради, а до міської ради міста Кропивницький. Як нам стало відомо, заява від 31.03.2020 досі знаходиться на опрацюванні.

Дивна заява, оскільки згідно та на підставі рішення Новенської селищної ради в листопаді 2019 року затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення на місцевості меж земельної ділянки по вул. Мурманська, 41-д, на яку претендує Олег Лунгул. В результаті ця земельна ділянка виставлена на земельні торги.

Поки заява пана Олега знаходиться на розгляді, висновки ще не відомі. Слідкуємо за діями посадових осіб Кропивницької міської ради щодо опрацювання такої заяви колишнього колеги Лунгула Олега.

Також Олег Лунгул звертається до заступника голови міської ради Паливоди Андрія зі скаргою на дії посадових осіб Новенської селищної ради щодо припинення речових прав на нерухоме майно у звязку із знищенням за адресою: смт. Нове, вул. Мурманська, 41-д.

В цьому випадку міська рада не затягує та створю відповідну комісію, щоб встановити чому ж Новенська селищна рада дозволила собі відмовити вельмишановному пану Лунгулу.

На відмінну від Новенської селищної ради, міська рада міста Кропивницького не проводила обстежень земельної ділянки, не врахувала висновки судового експерта та експерта БТІ про відсутність і знищення будівель, не зверталася до державного реєстратора щоб вирішити питання по земельній ділянці, не приймала жодних рішень на пленарних засіданнях стосовно цієї земельної ділянки. Тобто не було зроблено нічого, щоб повернути землю власникові – громаді.

Нам вдалося зустріти заступника міського голови Андрія Паливоду, який був головою комісії створеної щоб розібратися з представниками Новенської селищної ради, щодо дій стосовно Олега Лунгула. Втім спілкуватися чиновник навідріз відмовився, мовляв не володіє інформацією і як заступник голови міста вважає не етичним обговорювати важливі для громади питання. Більше того, Андрій Паливода почав відверто нервувати коли журналіст «Агенції журналістських розслідувань» запитав про земельну ділянку за адресою вул. Мурманська, 41-д.

«Я читав ваш матеріал взагалі там нічого об’єктивного немає. Ви маніпулюєте, а тепер хочете щоб об’єктивно з вами спілкувалися», – говорить Андрій Паливода.

Чомусь заступник голови в статі вгледів що міська рада дерибанить землю, хоча жодного слова про це не було сказано. Мабуть обмовка по Фрейду, адже такий випадок із зникненням землі вже непоодинокий.

Так, за інформацією депутата міської ради Олександра Цертія, у Кропивницькому за одну ніч зникло 3 га землі.

«Якщо ви зараз подивитесь на публічну кадастрову карту – то зрозумієте, що від 3,5 Га «інвестиційної землі» ледь залишилося вільними 20-30 соток, всі інші землі вже є сформованими, а частина з них перебуває в користуванні і навіть у власності.

Так, нещодавно, буквально за одну ніч, на кадастровій мапі з’явилася земельна ділянка з кадастровим номером 3510100000:41:342:0003 площею 1,0928 Га для розміщення виробничо-складських приміщень, увага – вже в ПРИВАТНІЙ власності громадянина К! На цю земельну ділянку виданий Державний акт на право власності КР015944 від 22.10.2012 року. Підстава – нібито рішення сесії Кіровоградської міської ради №405 від 28.12.2007 року. Дивно? – Ще й як, адже власник цілих 13 років приховував в публічному доступі інформацію про «свою» землю. А ще дивнішим є те, що в сумнозвісному рішенні міської ради №405 немає жодного пункту про передачу, викуп або взагалі будь які дії міської ради відносно цієї землі і громадянина К. Державний акт виданий 22.10.2012 року, але підпис на ньому стоїть Володимира Пузакова, який був міським головою до 2010 року», йдеться у повідомлені Олександра Цертія.

Детальніше про це ми розповімо пізніше.

Тож залишається відкритим питання, чому за стільки років не вирішилося чия земля? Чому Новенська селищна рада намагається повернути землю у власність громади, а міська рада міста Кропивницького розслідує такі дії замість їх вирішення? Чому колишньому депутату з легкістю вдається подавати документи з неіснуючими будівлями для отримання майже 5 га землі? Чому міський голова Андрій Райкович надав доручення розібратися з питанням та призначив відповідальних осіб тільки після оприлюднення інформації у ЗМІ, а всі звернення селищного голови Сергія Денисенка, подані протягом місяця, ігнорував?

«Агенція журналістських розслідувань» буде тримати на контролі цю історію. Оскільки нам поки не вдалося отримати відповіді безпосередньо від чиновників причетних до цієї справи розслідування ще триває, чекайте на нові публікації.

Read More