Кому належить “Центральний сквер” у Кропивницькому та чи стане окрасою міста (відео)

Центральний сквер

Нещодавно міський голова міста Кропивницького Андрій Райкович вкотре заявив про намір повернути центральний сквер у комунальну власність міста. Що це? Піклування про громаду, чи спроба заробити собі політичні бали перед виборами, які мають відбутися вже 25 жовтня? Спробуємо розібратися.

В офіційних документах, які “Агенції журналістських розслідувань” вдалося отримати з міської ради, вказано, що власником «Скверу «Центрального»» є ТОВ «Укрсфера». Договір оренди було укладено між міською радою та ТОВ «Укрсфера» ще у 2006 році строком на 49 років. Директором «Укрсфери» є колишній депутат міської ради Гнибіденко Олег Іванович. А міським головою, на той час, був Володимир Пузаков.

Після поразки Пузакова у 2010 році крісло міського голови зайняв Олександр Саінсус. І з того часу влада неодноразво намагалася повернути «Центральний сквер» у власність міста. Але договір оренди був складений так, що це фактично неможливо. Власник скверу буквально має право робити все що заманеться і навіть не повинен ставити до відома міську раду про свої наміри.

В той же час репутатція Центрального скверу все більше закріплювалася у містян, як неблагополучного парку у самому центрі міста. Биті пляшки, розкидане сміття, а в нічний час постійні сварки та бійки біля колись працюючого бару. Все це досить іронічно виглядає, якщо взяти до уваги той факт, що такий безлад відбувався під стінами міської ради.

В свою чергу і нинішній міський голова Андрій Райкович кожного року робить гучні заяви про намір повернення Центрального скверу та розповідає про грандіозні плани. Ще в 2018 році міський голова активно розповідав, що у разі повернення скверу можна було б зробити навіть підземний паркінг! «Якби хліб та одежа, то їв би лежа.» – як то кажуть. Втім Андрій Райкович щоразу додавав, що у влади руки зв’язані, а єдиний варіант повернення скверу це домовитися з власником. Цікаво, на яких умовах була б ця домовленість. З іншого боку, який сенс робити щоразу заяви про повернення скверу, якщо це юридично не видається реальністю. Хіба що, для звернення уваги до своєї персони.

До речі ми намагалися зв’язатися з власником «скверу «Центральний»» втім всі спроби виявилися марними.

Варто також зауважити, що орендна плата за таку велику ділянку землі була нарахована всьго 694 грн. на місяць. Щоправда у 2010 році, згідно документів отриманих від міської ради, ця сума була піднята аж до 844 грн. на місяць. У той же час в сусідніх кіосках, які займають набагато менше площі, сума оренди може бути набагато більшою.

Втім повернути «Центральний сквер» не видається такою ж і неймовірною задачею. Згідно пункту 13 договору оренди, а саме «Зміна умов договору і припинення його дії» йдеться наступне:

«Договір оренди землі припиняється в разі викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом».

Звісно, у центрі міста хочеться бачити охайний сквер, без розбитих бардюрів та тротуарних плиток. Але поки ми бачимо заяви чиновників, а «Центральний сквер» залишається тільки інструментом для піару та обіцянок, мовляв «Перемовини ідуть, але в наступному році точно щось зробимо, тільки почекайте».

Read More