Любимчики-підрядники Райковича: хто будує “жирні” об’єкти у Кропивницькому?

Як виявилося, у пана Райковича є підрядники-любимчики. Одним з таких є ТОВ “Кронос-лідер”, яка була зареєстрована наприкінці 2012 року. Цікаво те, що фірма до 2016 року не користувалася популярністю та не мала дороговартісних тендерів. Але з приходом до влади Андрія Райковича “Кронос-лідер” почав отримувати мільйонні контракти.

Більше того, головним інженером цієї фірми до 2016 року був Білокінь Сергій Валентинович. Цього ж року він потрапив у список привітань міського голови з Днем будівельника. Напевно, це прізвище вам знайоме. Воно й не дивно, адже з того часу і по сьогодні Сергій Білокінь займає посаду начальника управління капітального будівництва міської ради міста Кропивницького. Це той чиновник, який тікав від камери при згадці про будівництво нового “Прозорого Офісу”

До речі, вже у 2019 році “за особливі заслуги” Андрій Райкович подарував Сергію Білоконю іменний годинник. Цікаво, правда? Якийсь дивний збіг. Стрімкий злет кар’єри та іменний годинник, а для ТОВ “Кронос-лідер” прямо таки золотий період.

За даними Youcontrol, засновником фірми є Білявська Ольга Вікторівна, а директором – Жила Андрій Станіславович. Починаючи з 2016 року фірма виграє тендер за тендером. Ласими шматками у цьому переліку стали реконструкція Арки, ремонт колектору по вулиці Ельворті, розширення вулиці Полтавської, реконструкція дамби на вулиці Михайлівській та багато іншого.

До речі, право на реконструкцію дамби міська рада віддала взагалі без конкурсу. Пояснивши це тим, що ситуація критична, гідравлічна споруда знаходиться в аварійному стані, тому часу на конкурси взагалі немає.

У 2016 році “Кронос-лідер” певно був настільки впевнений у протекції від міського голови, що почав будувати кафе, напроти приміщення Укртелекому, в центрі міста, попри заборони та прокладені підземні комунікації. Але скандал виявився гучним і будівництво довелося згорнути.

Ще одним натяком особистої опіки Андрія Райковича фірмою ТОВ “Кронос-лідер” стало його обурення з приводу відміни тендеру по будівництву Арки у 2018 році у результаті скарги контролюючих правоохоронних органів.

У тендерній документації фірми тоді був відсутній ряд необхідних ліцензій та документів. Але кого це турбує, коли на кону стоять справи “сім’ї”?

Загалом, за ці декілька років “Кронос-лідер” виграв 20 тендерів з 27 на суму аж 113.80 млн. грн.

Ви не повірите, але удача була настільки великою, що фірма виграла тендер навіть у послугах з прибирання снігу.

Але на цьому історія дружби з Андрієм Райковичем не завершується. У Ольги Білявської є чоловік – Білявський Анатолій Іванович. Пан Анатолій є засновником 4 фірм, одна з яких має назву ТОВ “Прострой”. Саме ця фірма у січні 2018 року будувала сімейний ресторан Андрія Райковича “Familia Garden”. Щось це мені нагадує – сім’я, Італія…

До речі, фірма Анатолія Білявського ТОВ “АВАНГАРД-ЛІДЕР” взагалі не програла жодного тендеру – 15 перемог з 15 заявок. А замовник, в основному, міська рада міста Кропивницького.

Тож бачимо, що всі зареєстровані компанії Білявських почали свою активну діяльність саме у період каденції Андрія Райковича.

Цього року, з барського плеча “сім’я” отримала у приватну власність три будівлі у Кропивницькому, сукупно майже 1000 м.кв.  Цю інформацію можна знайти на сайті міської ради у “Переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації”.

Згідно цього переліку, одне з приміщень знаходиться у багатоповерхівці за адресою вул. Короленка, 34, яка відійшла “Кронос-лідер”. Поміж інших продуктових магазинчиків можна побачити і “Карамельку”. А так вийшло, що засновниця “Кронос-Лідер”, Ольга Білявська також є засновницею іншої фірми  – ТОВ “ДИСТРИБУЦІЙНА КОМПАНІЯ ВІКТОРІЯ”, яка займається роздрібною торгівлею хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах.

Як бачимо, дружба з міським головою буває дуже вигідною. А те, що майже всі проєкти, якими зараз хизується Андрій Райкович, виконала одна фірма, виглядає досить іронічно. Тож цікаво, що приховується за наступною “пропозицією” від міського голови.

Read More