Прозорий офіс у Кропивницькому – забаганка чи піар перед виборами (відео)

Прозорий офіс

Дивним чином, майже в два рази – з 46 до близько 80 мільйонів гривень, зросла вартість реконструкції будівлі Прозорого офісу.

Як відомо, спочатку на реконструкцію будівлі виділялося 46 з лишком мільйонів. Було розроблено проєктно-кошторисну документацію, проведено тендер та укладено договір з виконавцем робіт. Але потім сума дивним чином зросла майже в два рази і становила близько 80 млн.

Що послужило різкому здорожчанню проєкту?

Питання залишається відкритим, адже жодної інформації, на які саме роботи потрібні додаткові кошти, на сайті «Prozorro» з цього приводу не вказано. Просто було укладено ще один договір (коригування) на суму 23 млн. 150 тис. грн. Але на цьому витрати не скінчилися.

21 серпня 2020 року знову бачимо здорожчання. Цього разу додатково виділяється 9 млн. 300 тис. грн. Знову непередбачені витрати? У Райковича останнім часом що не проєкт – то непередбачені витрати.

Окрім того, цікава історія прослідковується і з термінами здачі об’єкту. Згідно останнього договору, будівництво має закінчитися не раніше 30 листопада. Навіть приїзд Володимира Зеленського не став приводом для відкриття, адже Райкович хоче відкрити фактично недобудову саме на День міста, напередодні місцевих виборів. Бо вже за місяць міський голова буде брати участь у виборах, бажаючи залишитися на другий термін, а відкриття офісу – добра нагода для піару. Збіг? Навряд.

Прозорий офіс зараз розміщується в колишній будівлі Кібернетичного коледжу, історія закриття якого є досить дивною з огляду на нинішні обставини. Тоді перед педагогічним колективом існувала заборгованість по заробітній платі близько 600 тис. грн. І міська влада не знайшла нічого кращого, як розрахуватися з педагогами шляхом закриття закладу.

І ось тут виникає питання. Місцева влада пояснювала закриття коледжу тим, що у разі виділення коштів, це буде розцінюватися як не цільове їх використання. Але чому для збереження Кібернетичного коледжу не знайшлося 600 тисяч гривень, а на будівництво ще одного Центру надання адміністративних послуг знайшлося аж 80 мільйонів?

До того ж, необхідність створення ще одного ЦНАПу сумнівна. Оскільки у Кропивницькому вже є сучасний та модернізований Центр надання адміністративних послуг у будівлі міської ради, де немає черг, ведуться прямі трансляції, використовуються новітні технології.

То чи варто було витрачати майже 80 млн на ще один ЦНАП? Це забаганка чи масштабний проєкт для Андрія Райковича перед виборами?

Та й взагалі, наскільки першочерговим для міста в умовах непростих обставин 2020 року є витрачання чималих коштів на такі проєкти? Коли забирають фінансування зі шкіл, садочків, але на ЦНАП у бюджеті знаходяться додаткові мільйони? Нерівномірний розподіл виходить.

Також Андрій Райкович обіцяв молоді створити сучасний молодіжний центр, який би мав розташовуватись у новому прозорому офісі. Але, як-то кажуть, «обіцяного три роки чекають, а на четвертий забувають». Невже з 80 млн. не знайшлося коштів, аби виконати свою обіцянку?

Отже, що ми маємо:

  • неактуальний проєкт у складні для міста часи;
  • безпідставне здорожчання робіт з 46 до майже 80 мільйонів;
  • поспішне відкриття незавершенного об’єкту задля власного передвиборчого піару;
  • невиконання власних обіцянок перед молоддю Кропивницького.

Тому цікаво, що на цей рахунок може сказати пан Райкович? Як буде на цей раз виправдовуватись?

Read More