Разом з приєднанням селища Нового до Кропивницького почався і дерибан землі

Колишній депутат Кіровоградської міської ради Олег Лунгул претендує на земельну ділянку розміром майже 5 га, яка належить до комунальної власності селища Нове, на підставі укладеного договору купівлі-продажу об’єктів нерухомості нібито розміщених на цій ділянці.

Як стало відомо “Агенції журналістських розслідувань” з власних джерел мова йде про ділянку, яка знаходиться за адресою смт. Нове, вул. Мурманська, 41-Д, неподалік від виставкої площі «AgroExpo».

Дана територія булу надана Регіональним відділенням фонду державного майна України в користування ВАТ «Машинобудівний завод «Коліймаш» в 1997 році. Тоді директором заводу був Лунгул Василь Іванович. В 2016 році керівну посаду зайняв син – Лунгул Олег Васильович, а батько став заступником директора.

З 1998 року на території заводу, в тому числі на вищезгаданій ділянці землі розташовувалися недобудови, які не увійшли до цілісного майнового комплексу заводу. Ці будівлі було продано у тому ж році фізичній особі. Згодом недобудови були зруйновані з метою продажу будівельних матеріалів.

Втім, за правління новопризначеного керівника заводу «Коліймаш» Олега Лунгула, 2016 року у державному реєстрі з’являється інформація про реєстрацію права власності заводу «Коліймаш» на блок цехів №3 загальною площею 33 243,8 кв. м..

При цьому, на час реєстрації речового права на вказане майно будь-які документи, що підтверджують факт реєстрації права власності заводу на незавершене будівництво блоку допоміжних цехів, відсутні.

Більше того ці цехи, згідно акту, розміщенні на території нового власника, що суперечить законодавству України.

Виникає питання, яким чином державний реєстратор міської ради міста Кропивницького зареєстрував право власності на блок допоміжних цехів №3 заводу «Коліймаш» фактично без документів які б надавали право здійснити таку реєстрацію.

Далі ще цікавіше. У 2016 році між ТДВ «Машинобудівний завод «Коліймаш»» в особі батька Лунгула Василя Івановича та сина Лунгула Олега Васильовича укладено договір купівлі-продажу половини вищевказаного блоку допоміжних цехів №3. В той же час Василь Лунгул укладає договір вже з Загоровським Дмитром Олександровичем. В результаті чого продає йому іншу половину блоку цехів. Таким чином Дмитро Загоровьский та Олег Лунгул стають власниками блоку цехів №3.

На підставі цього, без згоди Новенської селищної ради та відповідного рішення, ними було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 49 років для розміщення виробничої бази за адресою: смт. Нове, вул. Мурманська 49-Д.

Однак, ТзДВ «Машинобудівний завод «Коліймаш», згідно ч. 2 ст. 377 ЦК України, не мав права продавати цехи оскільки не був їх власником.

Більше того, згідно обстеження посадовими особами Новенської селищної ради 05.05.2018 земельної ділянки та слідчими ВП ГУНП в Кіровоградської області встановленно, що на земельній ділянці з кадастровим номером 3510166900:22:140:0054 відсутні будь-які об’єкти нерухомості, в тому числі блок допоміжних цехів.

Згідно ст. 349 ЦК України право власності на майно припиняється в разі його знищення. Тобто без об’єктів нерухомості земля належить територіальній громаді селища Нове. А в результаті вищеописаних дій вбачається намір групою осіб заволодіти землею розміром майже 5 га на пільгових умовах.

За даним фактом було відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України: злочин проти власності; Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

На підставі довідки з міської ради про оцінку земельної ділянки за адресою вул. Мурманська, 41-Д, зазначимо, що її вартість складає близько 19 млн. грн. Наразі Новенська селищна рада не може надавати землю в оренду, а отже недоотримує до бюджету кошти, які б могли бути спрямовані на заробітні плати та розвиток громади.

Що з цього приводу кажуть представники місцевої влади дізнаємося невдовзі.

Read More