У Кропивницькій міськраді планують віддати 5 га землі фігуранту кримінальної справи

Мурманська, 41-Д

Колишній депутат Кіровоградської міської ради Олег Лунгул не покидає можливості отримати ласий шматок землі загальною площею близько 5 га без конкурсу. У цьому йому допомагають і деякі чинні представники міської ради.

Мова йде про земельну ділянку за адресою Мурманська 41-Д. Ми вже неодноразово писали про спроби “віджиму” земельної ділянки. Але тоді, за втручанням прокуратури та широкого розголосу депутати не голосували за виділення цієї землі в оренду. Зараз вибори пройшли і ситуація знову повторюється.

Тепер про все послідовно.

У Кіровському районному суді розглядається кримінальна справа №404/1337/20, розгляд якої здійснюється по суті в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018121010000160 про обвинувачення Лунгула Василя Івановича та Лунгула Олега Васильовича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, в якому Новенська селищна рада м. Кропивницького визнана потерпілим.

Обставини вказаного кримінального провадження полягають у вчиненні Лунгулом Василем Івановичем та Лунгулом Олегом Васильовичем дій, спрямованих на безперешкодне та пільгове заволодіння (без проведення земельних торгів) земельною ділянкою з кадастровим номером 3510166900:22:140:0054, яка належить до комунальної власності, шляхом оформлення та реєстрації права власності на неіснуюче нерухоме майно – блок допоміжних цехів №3, загальною площею 33 243,8 кв.м., яке їм фактично ніколи не належало. Це, надалі, зумовлювало виникнення підстав для незаконного набуття в користування цими особами земельної ділянки комунальної власності, на якій нібито розташоване зазначене нерухоме майно. Такі дії полягали у створенні умов для набуття в оренду земельної ділянки комунальної власності на пільгових умовах як власникам нібито розташованого на ній об’єкту нерухомого майна – блоку допоміжних цехів №3, що відповідно до положень абзацу 2 частини 2 статті 134 Земельного кодексу України дає право власнику нерухомого майна набути таку земельну ділянку в оренду, оминаючи продаж права оренди на неї на конкурентних засадах шляхом проведення земельних торгів.

Більш детально про це ми писали тут.

Земельна ділянка перебувала на балансі Новенської селищної ради, яка і відмовила Олегу Лунгулу в оренді. Але після приєднання селища Нове до міста Кропивницького справа набула нового поштовху. Торік Олег Лунгул звернувся вже в міську раду міста Кропивницького і на земельній комісії, під голуванням Олександра Шамардіна, депутати не побачили жодних підстав у перешкоджанні отримання в оренду земельної ділянки Олегом Лунголом строком на 49 років. 

Детальніше тут.

Тоді завдяки зверненням на ім’я міського голови від громадської організації “Агенція журналістських розслідувань” питання не потрапило на розгляд сесії. Водночас розпочався розгляд справи у Кіровському районному суді, який ще триває.

Втім, після виборів, вже цього року історія повторюється.

11 березня відбулося засідання постійної комісії  з питань екології, земельних відносин та комунальної власності, яку нині очолює депутат Валентина Яремчук. До речі, пані Яремчук депутат минулого скликання від селища Нове і ситуація з намаганням незаконно отримати земельну ділянку на вул. Мурманська 41-Д їй була відома.

Однак цього разу на засідання комісії з’явився депутат Михайло Бєжан, який не є членом цієї комісії, та запропонував включити до порядку денного питання про передачу Лунгулу О.В. та Загоровському Д.О. в оренду земельної ділянки по вул. Мурманська, 41-д, саме цієї земельної ділянки, яка і фігурує у кримінальній справі і є речовим доказом.

Мурманська, 41-Д

Голова комісії, депутат Валентина Яремчук, прийняла пропозицію. Таким чином питання може бути винесено на розгляд депутатів у рамках чергового засідання сесії, яке має відбутися 25 березня.

Ми поцікавилися у пані Яремчук з чим пов’язане таке рішення. 

“Ми живемо в правовій державі. Якщо є докази і справа в суді. Тоді суд все і вирішить. Комісія колегіальний орган і приймала рішення на основі документів і інформації що мала”, – прокоментувала Валентина Яремчук.

Втім, чому питання виноситься на розгляд депутатів до рішення суду, пані Яремчук не відповіла.

Михайло Бєжан, ініціатор звернення, також побажав успіхів у переконанні інших депутатів, однак в цій ситуації, залишився на стороні Олега Лунгула.

“Я не знав про наявність кримінальної справи. До мене, як до депутата, звернувся Олег Лунгул. Я чув тільки його точку зору на це питання”, – повідомив Михайло Бєжан.

Як бачимо, депутати досить солідарно ставляться до свого колишнього колеги і закривають очі на такі факти як відсутність будівель, які є на папері, відкриту кримінальну справу, розгляд справи у суді. Складається враження, що будь-хто може кинути рвану шину на вільну ділянку у місті, зробити документи, що там є його майно, і отримати 5 га землі без жодних перешкод. 

До речі, реєстрацію на неіснуюче нерухоме майно, блок допоміжних цехів №3 загальною площею 33 243,8 кв.м., було проведено державним реєстратором Кіровоградської міської ради Пилипенком Віталієм Володимировичем, який нині займає посаду головного спеціаліста управління Державного архітектурно-будівельного контролю Кропивницької міської ради. На підставі ухвали Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15 березня 2021 року, зобов’язано уповноважених осіб Кропивницького РУП Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, відносно державного реєстратора Пилипенка В.В.

Наступне засідання суду по справі Лунгула має відбутися 30 березня. Юристи ж коментують, що сам проєкт рішення за №4176 «Про передачу Лунгулу О.В. та Загоровському Д.О. в оренду земельної ділянки по вул. Мурманській, 41-д» є незаконним і не може виноситись на розгляд сесії принаймні до рішення суду. Чи закриють депутати очі на всі вказані факти побачимо вже найближчим часом, 25 березня.

Read More