У Кропивницькому нестача вакцини від грипу, але в міській раді рекомендують 3 аптеки, де вона має з’явитися

вакцина

У міській раді міста Кропивницького назвали лише 3 мережі аптек, де можна придбати вакцину від грипу.

Як повідомила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук, наразі у Кропивницькому вакцина від грипу закінчилися. Однак невдовзі очікують нова постача, передає “Агенція журналістських розслідувань“.

На сайті міської ради міста Кропивницького радять купувати вакцину в 3 аптеках міста: “Ліки Кіровоградщини”, “Ліки Плюс” та “Кіровоградфармація”.

Ми опитали представників інших аптек у Кропивницькому. На жаль альтернативи знайти не вдалося. Це спричинено декількома факторами. По-перше, вакцина зараз в дефіциті по всій Україні. По-друге, більшість аптек не може забезпечити транспортування вакцини, оскільки для цього необхідні спеціальні умови для перевезення та зберігання.

Водночас інформація про можливість стати у чергу на отримання вакцини в одній із зазначених аптек також не підтвердилися. Працівники аптеки запевнили, що купити вакцину можна буде лише за наявності такої.

Також головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що найближчим часом МОЗ поставить у заклади охорони здоров’я 40 тисяч доз вакцини проти грипу для щеплення медпрацівників, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію. За словами заступника Міністра охорони здоров’я, до епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 500 тисяч доз вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна); 45 тисяч доз вакцини «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна); 120 тисяч доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна).

Для довідки відзначимо власників аптек:

ПрАТ «Ліки Кіровоградщини» за даними держреєстру та аналітичної системи YouControl кінцевими бенефіціарними власниками фірми є подружжя – екс-нардеп 5-ти скликань, Ігор Шаров та його дружина, Вікторія Шарова.

ТОВ «Ліки плюс» – керівник Олег Баркар. Як пише сайт Без купюр ця аптечна мережа відома не так власниками, як активною «дроворубною позицією». За декілька років біля магазинів підприємства було знищено понад три десятки дерев. За таку «активну діяльність» підприємців у 2016 навіть потрапили в шорт-лист місцевої антипремії «Варвар року».

«Кіровоградфармація» це комунальне підприємство Кіровоградської обласної ради.

Read More