У Кропивницькому ситуація з коронавірусом може бути не такою контрольованою як запевняють

Станом на 25 березня на обліку в ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр” знаходяться 139 осіб, які прибули в область з країн, де зафіксований спалах коронавірусної інфекції.
Така інформація оприлюднена на сайті Кіровоградської ОДА, інформує “Агенція журналістських розслідувань“.
На обліку перебувають люди з таких населених пунктів:
- м. Кропивницький – 49,
- м. Олександрія – 15,
- Гайворонський – 4,
- Голованівський – 1,
- Добровеличківський – 1,
- Долинський – 42,
- Знам’янський – 2,
- Новоукраїнський – 1,
- Новгородківський – 2,
- Маловисківський – 5,
- Компаніївський – 2,
- Олександрівський – 2,
- Онуфріївський – 4,
- Світловодський – 4,
- Новомиргородський -5,
- Олександрійський -1.
Втім дана статистика показує лише загальну картину по області. Але ситуацію в Кропивницькому можна описати і крилатою фразою – “Все зовсім не так як є насправді”. І дійсно, якщо взяти до уваги те, що люди можуть мати прописку в одному місті, а фактично винаймати житло і проживати в іншому. Зокрема це стосується студентів, які хоч і не так схильні до ураження коронавірусом COVID-19, про те можуть бути його переносником.
Як нам стало відомо з власних джерел до Кропивницького з-за кордону повернулися дівчина, яка по прильоту додому виявила в себе підвищену температуру. Дівчина звернулася до лікаря в результаті чого підписала договір про самоізоляцію. Як виявилося разом з дівчиною в літаку летіла жінка у якої було виявлено коронавірусну інфекцію.
У зв’язку з цим було прийнято рішення подовжити термін добровільної самооізоляції. Проте тестів дівчині на коронавірус COVID-19 не проводили так як на той час їх просто не було. Бентежить той факт, що людина мала забезпечувати себе продуктами харчування, тобто виходити в магазин, мала дістатися до лікарні, ймовірно громадським транспортом. І так як дівчина винаймає житло у Кропивницькому, може проживати з іншою людиною, яка приміром може працювати у лікарні.
За словами головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, люди, які повернулися з країн, де зафіксований спалах коронавірусної інфекції, знаходяться на медичному обліку. За ними наглядають лікарі, які проводять температурний скрінінг та опитування щодо стану здоров’я двічі на день. Втім, за нашою інформацією з дівчиною зв’язуються лише по телефону.
Вся ця історія з дівчиною не може бути підтверджена за різними факторами, в тому числі і етичними. Тому прошу розглядати це як один із варінтів розвитку подій. Зараз багато заробітчан повернулися з різних країн де епідемія стрімко набирає обертів. І далеко не всі громадяни, які по поверненню додому виявили в себе підвищену температуру, звертаються до лікарів.
Міська влада, в особі Андрія Райковича, звітує, що все під контролем. І в той же час виникає справжній колапс з пасажирськими перевезеннями. Наприклад, чому б не попіклуватися про лікарів надавши їм спеціальний транспорт? Щоб лікарі менше контактували з іншими людьми хоча б в громадському транспорті. Натомість розглядається лише скасування пільг на проїзд у період карантину. А секретар міської ради Андрій Табалов, активно використовує сайт міської ради як майданчик для піару, кожного дня виставляючи статті про роздавання гречки. Все це виключно на камеру і у фірмових пакетах, які вже давно впізнають кропивничани перед кожними виборами. А вибори, до речі, восени. Збіг?
Я зовсім не проти допомоги людям похилого віку. Але якщо вже піаритись, то для цього є соцмережі, а не офіційні сайти органів місцевого самоврядування.

В таких умовах ефективно виявити загрозу видається неможливим. Тож, все залишається на нашій свідомості. Дотримуйтесь карантину та порад лікарів, менше контактуйте з іншими, сидіть вдома.